DAW alert! Pro Tools 2021.6

DAW alert! Pro Tools 2021.6

13 lipca 2021, 12:00
Producent: AVID

Długo oczekiwana aktualizacja Avid Pro Tools 2021.6 jest już dostępna, a w niej cała masa nowości dla fanów tego systemu. Spójrzmy zatem co się zmieniło. 

 

 

W ramach Avid Pro Tools 2021.6 otrzymujemy m.in. obsługę technologii Hybrid Engine (stworzonej dla interfejsu Pro Tools Carbon) przez systemy HDX, co znacznie zwiększa ilość dostępnych torów sygnałowych (tzw. voices) oraz pełne wsparcie dla komputerów Apple z procesorami M1 (dla ProTools First, Pro Tools Software oraz Pro Tools Ultimate). Aczkolwiek producent zaleca, by póki co wstrzymać się jakiś czas z aktualizacją systemu do wersji Mac OS Big Sur

 

[img:3]

 

Ponad to dwukrotnie zwiększono ilość  kanałów wejściowych i wejściowych dla Pro Tools Software i Pro Tools Ultimate (64 zamiast dotychczasowych 32). Również ilość ścieżek wzrosła znacznie - do 256 pracujących zarówno w systemie mono jak i stereo. Fanów systemu z pewnością ucieszy automatyczna kompensację latencji dla ścieżek side-chain (wcześniej tylko w wersji Pro Tools HDX) oraz rozszerzoną kompatybilność z formatami wideo. 

 

[img:2]

 

Z czysto estetycznego punktu widzenia warto odnotować ulepszone większe możliwości dostosowania wyglądu interfejsu użytkownika, zarówno w trybie Classic, jak i Dark oraz przełączanie pomiędzy nimi bez konieczności ponownego uruchamiania aplikacji.

 

 
więcej: www.avid.com
DAW Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > AVID rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz