Systemy L-Acoustics na festiwalu Ubbi Dubbi w Teksasie

Systemy L-Acoustics na festiwalu Ubbi Dubbi w Teksasie

21 lipca 2021, 11:00
Producent: L-acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Firma Onstage Systems z siedzibą w Dallas, certyfikowany dostawca systemów L-Acoustics, była była odpowiedzialna za dostarczenie całego systemu dźwiękowego dla Ubbi Dubbi, uznany za pierwszy wielkoskalowy festiwal w Ameryce Północnej, który miał swój oficjalny powrót po pandemii 24 i 25 kwietnia.

Zorganizowany w Texas Motorplex w Ennis, na południe od Dallas, Ubbi Dubbi przyciągał każdego dnia ponad 30 000 fanów na festiwalu, którzy przyjechali, aby usłyszeć czołowych artystów EDM, takich jak Kaskade, Illenium, Carnage, The Adventure Club, Kill The Noise i dziesiątki innych radośnie świętujących wspólne doświadczenie muzyki na żywo. Promotor imprezy Disco Donnie Presents (DDP) postanowił skorzystać z usług firmy Onstage Systems, zaangażowanej do obsługi całego nagłośnienia koncertu, co zostało wykonane z użyciem systemów głośnikowych L-Acoustics rozmieszczonych na czterech scenach festiwalu.

 

[img:1]

 

Onstage współpracował z DDP na wielu festiwalach od 2015 roku, w tym na inauguracyjnym Ubbi Dubbi, który odbył się w Pawilonie Panther Island w Fort Worth w 2019 roku. Na tegorocznej dwudniowej imprezie pełny skład 45 krajowych i międzynarodowych artystów EDM oraz 27 "miejscowych” wystąpił dla bardzo entuzjastycznego, żądnego muzyki tłumu.

Na pierwszej scenie “Ubbi’s Stage", Onstage zawiesił sześć L-Acoustics K1 i osiem K2 na stronę jako system główny, z ośmioma subwooferami KS28 ustawionymi na ziemi pod każdym gronem, plus 16 SB28 w czterech grupach (po dwa) przed sceną z jednym Kudo na każdym klastrze basowym jako frontfill - wszystkie zasilane ze wzmacniaczy LA8.

 

Naprawdę uwielbiam ten set: sześć K1 ponad ośmioma K2 idealnie pasuje do wielu naszych koncertów. Jest kompaktowy, niezbyt ciężki, stanowi idealne połączenie K1 i K2, a także jest przyjazny w transporcie. Biorąc pod uwagę wielkość widowni, nie było potrzeby stosowania wież z dogłośnieniami. Dzięki szerokiemu pokryciu K2 nie potrzebowaliśmy również outfilla na strefę VIP.

Jeremy Helt - kierownik działu dźwięku w Onstage

 

[img:3]

 

Jak mówi Helt, znaczną część tej reputacji niesamowitego dźwięku można przypisać L-Acoustics Soundvision jako znakomitej platformie do projektowania systemów.

 

Soundvision stał się niezwykle niezawodnym narzędziem do predykcji zasięgu widowni, dostrajania szczegółów, a nawet efektów czasowych. W większości rzeczywistych sytuacji niewiele trzeba stroić, jeśli proces Soundvision został wcześniej prawidłowo przeprowadzony, Ubbi Dubbi 2021 był tego wspaniałym przykładem.

Jeremy Helt - kierownik działu dźwięku w Onstage

 

Druga festiwalowa scena „Dubbi's Stage” wykorzystywała dziesięć K2 na stronę jako system główny z masywną, podwójną ścianą 24 subwooferów SB28 rozłożonymi przed sceną, wszystkie napędzane przez LA8. Scena „Zoom Room” wykorzystywała grona złożone z czterech K2 na stronę plus subwoofery SB28, podczas gdy okrągła „Ubbi Dubbi World” nagłośniona została z wykorzystaniem czterech zestakowanych klastrów złożonych z modułów Kudo z subwooferami K1-SB.

Zarówno „Ubbi’s Stage”, jak i „Dubbi’s Stage” zostały również wyposażone w tzw. „Texas headphones” do nagłośnienia sceny. Składały się one z trzech zestakowanych modułów Kara na jednym subwooferze SB18 na stronę dla DJ i były również zasilane z LA8.

 

[img:2]
 
Systemy liniowe

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz