Meyer Sound Constellation i Spacemap Go zwiększają potencjał twórczy w Studio 9 w Massachusetts

Meyer Sound Constellation i Spacemap Go zwiększają potencjał twórczy w Studio 9 w Massachusetts

20 lipca 2021, 12:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Studio 9 w Porches Inn w North Adams w stanie Massachusetts wymyka się wszelakiej kategoryzacji. W pełni zrównoważona i efektowna architektonicznie konstrukcja, pierwotnie pomyślana jako miejsce do spożywania posiłków i organizacji imprez, wraz z instalacją systemu wsparcia akustyki Meyer Sound Constellation w 2019 roku przekształciła się w kameralną przestrzeń do występów na żywo i nagrań. Wraz z dodaniem na początku tego roku narzędzia do projektowania dźwięku przestrzennego i miksowania na żywo Spacemap Go, Studio 9 w pełni przekształciło się w jedyne w swoim rodzaju laboratorium innowacji muzycznych.

Głównym partnerem przedsięwzięcia Studio 9 jest Fundacja FreshGrass, organizacja non-profit zajmująca się ochroną, wspieraniem i tworzeniem innowacyjnej muzyki. Studio 9 już udowadnia, że jest cennym uzupełnieniem festiwali FreshGrass - odbywających się w pobliskim MASS MoCA od 2011 roku, a teraz także w Bentonville w stanie Arkansas - w rozwijaniu i promowaniu nowych pokoleń artystów muzyki "korzeni". 

 

[img:1]

 

Zarówno Constellation, jak i Spacemap Go wykorzystują ten sam zestaw 37 pełnozakresowych głośników aktywnych (MM-4XP i UP-4slim) oraz 10 miniaturowych subwooferów MM-10XP. Constellation wykorzystuje również 16 miniaturowych mikrofonów kardioidalnych do wykrywania otoczenia oraz cyfrową platformę audio D-Mitri do obsługi opatentowanego algorytmu akustycznego VRAS. Spacemap Go jest napędzany przez trzy procesory GALAXY 816. Constellation i Spacemap Go mogą być używane oddzielnie lub jednocześnie, z przestrzennymi trajektoriami dźwięku nałożonymi na elastyczne środowiska akustyczne. Kreatywne możliwości audio można również wykorzystać do rozszerzenia systemu Vive Enterprise Arena VR Studio 9.

 

[img:2]

 

Pomieszczenie kontrolne Studio 9 koncentruje się wokół konsolety mikserskiej Avid S6, z monitorowaniem za pomocą trzech głośników Meyer Sound Acheron Designer i kompaktowego subwoofera kinowego X‑400C. Integratorem systemu dla projektu był Parsons Audio (Wellesley Hills, MA) pod kierownictwem partnera zarządzającego Rogera Talkova, a Matt Dailey pełnił funkcję kierownika projektu aktualizacji Spacemap Go.

 

[img:3]

 

Instalacja Constellation była wyzwaniem ze względu na wymagane tolerancje dokładności, co było skomplikowane przez stożkowy kształt dachu i system sufitu. To sprawiło, że ustawienie mikrofonów i głośników w przestrzeni 3D było niezwykle trudne. Nagrodą za dbałość o szczegóły było szybkie uruchomienie i fantastyczny efekt finalny. Muzycy, którzy grali w Studio 9 po jego otwarciu, zachwycali się tym, jak łatwe i wygodne było dla nich występowanie w tym pomieszczeniu.

Rogera Talkova

 

[img:4]
Zdjęcia: Douglas Mason
 
Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz