Audix A231 - Do pracy w studiu nagraniowym i domowym

Audix A231 - Do pracy w studiu nagraniowym i domowym

24 listopada 2021, 11:00
Producent: Audix
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Audix nie należy do producentów, którzy lubią spoczywać na laurach. Zamiast tego marka woli rozwijać istniejące rozwiązania i z imponującą regularnością proponuje nam nowe innowacyjne produkty. Przykład? W tym miesiącu mieliśmy do czynienia z premierą nowego mikrofonu pojemnościowego – A231.

To sprzęt przeznaczony do pracy w studiu nagraniowym i domowym, odpowiadający na potrzeby profesjonalistów, którzy są świadomi swoich potrzeb. Sprawdzi się w codziennej pracy radiowców, podcasterów, youtuberów, lektorów czy muzyków. A231 spisuje się bez zarzutu zarówno przy nagrywaniu wokalu, jak i instrumentów czy wręcz całych koncertów. Maksymalne SPL wynosi w tym przypadku 140 dB, co oznacza, że urządzenie spokojnie poradzi sobie z rejestrowaniem dźwięku bębnów czy wzmacniaczy. Szumy własne na poziomie 12 dBA i zakres dynamiki 128 dB pozwalają na nagrywanie orkiestry, instrumentów smyczkowych lub kontrabasu.

 

[img:1]

 

Nowy sprzęt Audixa posiada kardioidalną charakterystykę kierunkową, co przekłada się na brak niepożądanych szumów na nagraniu – zwłaszcza jeśli jest wykonywane poza studiem. Obecny w tym modelu niskoszumowy układ przedwzmacniacza, wykorzystuje autorską technologię Audix o nazwie Driven Shield.

Kapsuła mierzy w tym wypadku 33 mm i wykorzystuje efektywnie o 25% powierzchni membrany więcej niż konkurencyjne mikrofony o podobnej charakterystyce. Efektem jest szerokie i naturalne pasmo przenoszenia.

 

[img:3]

 

Grill wykonano z podwójnie plecionej siatki, która z kolei powstała ze starannie dobranego stopu stali. Skutecznie chroni ona przed skutkami ewentualnych uderzeń – a te mogą przytrafić się podczas nagrywania nawet najbardziej ostrożnym użytkownikom. Audix A231 dobrze radzi sobie również z izolacją od wibracji i zakłóceń akustycznych. To zasługa wbudowanego zabezpieczenia antywstrząsowego.

Uwagę zwraca też nowoczesny, minimalistyczny design. Mikrofon uległ powiększeniu względem swojego poprzednika – czyli A131. Ponadto, pojawiła się na nim cecha charakterystyczna znana już z innego modelu Audixa, a dokładniej z SCX25A. Mowa oczywiście o pozłacanej obręczy z mosiądzu, z miejsca rzucająca się w oczy. Dostarcza wrażeń estetycznych, a do tego nieznacznie zwiększa wagę urządzenia.

 

[img:2]
 
więcej: audixusa.com
Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Audix rozwiń listę sklepów

Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz